Laureaci Ogólnopolskich Olimpiad z Języka Angielskiego

Dodano: 04.07.2018
W roku szkolnym 2017/18 uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej im. Stefanii Sempołowskiej w Szebniach uczestniczyli w ogólnopolskich olimpiadach z języka angielskiego, w których wykazywali się rozległą wiedzą i umiejętnościami z zakresu tego przedmiotu. Świadczą o tym imponujące wyniki, jakie uzyskiwali.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczennica naszej szkoły – Aleksandra Szeląg, która uzyskała tytuł laureata za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie Galileo z języka angielskiego. W konkursie tym wzięło udział 1299 uczestników, Ola zdobyła 50 punktów na 52.

Aleksandra Szeląg otrzymała również tytuł laureata za zajęcie III miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka angielskiego Olimpus. W konkursie uczestniczyło 3629 siódmoklasistów - dwoje uczniów z naszej szkoły otrzymało tytuł laureata.

Drugim laureatem ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z języka angielskiego Olimpus został także uczeń klasy VII – Szymon Świszcz. Kolejnym sukcesem naszego ucznia jest wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Galileo z języka angielskiego dla Szymona Świszcza -  XIII miejsce w rankingu ogólnopolskim.

Aleksandra Szeląg uzyskała tytuł finalisty Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Na konto naszej uczennicy należy wpisać także zajęcie I miejsca w XII Gminnym Konkursie Języka Angielskiego. O niezwykłych umiejętnościach językowych Aleksandry Szeląg świadczą liczne konkursy, w których uzyskiwała tytuł laureata. Warto wspomnieć o  IV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „Science around us” – I miejsce (2017r.), XIV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „English is easy” -  II miejsce (2017r.), Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych – I miejsce (2017r.), XI Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Z językiem angielskim w Zjednoczonej Europie” – I miejsce (2017r.), Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Ready, steady, go” – I miejsce (2017r.).

Uczniowie naszej szkoły w minionym roku szkolnym wykazali duże zainteresowanie nauką języka angielskiego. Fakt ten został potwierdzony licznym uczestnictwem w konkurach z tego przedmiotu i wynikami, jakie osiągnęli. Warto wyróżnić sukcesy uczennicy klasy VII Darii Slezak – 15 miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka angielskiego Olimpus oraz 13 miejsce ogólnopolskim konkursie  z języka angielskiego.

Duży sukces osiągnęli także uczniowie klasy IV, którzy po raz pierwszy sprawdzali swoją wiedzę w konkursie o zasięgu ogólnopolskim. Marlena Warchoł – 24 miejsce w kraju, Kamil Czarniecki – 25 miejsce w rankingu ogólnopolskim. Ogółem do konkursu przystąpiło 4547 czwartoklasistów.

Mariola Bożek – nauczyciel języka angielskiego