"ŻEGNAJCIE WAKACJE" - POŻEGNANIE WAKACJI W ŁASKACH I ŻÓŁKOWIE

Dodano: 05.09.2018
A A A
 
     Po raz kolejny świetlice z  Łask i Żółkowa wspólnie pożegnały odchodzące wakacje. W tym roku  przez dwa dni trwały zorganizowane zajęcia w tych placówkach.

30 sierpnia spotkanie miało miejsce w świetlicy w Łaskach, która zaproponowała dzieciakom przede wszystkim zajęcia plastyczne, których głównym tematem były oczywiście  kończące się wakacje.
Wcześniej jednak uczestnicy zajęć zapoznali się z tematyką bezpieczeństwa nie tylko na drogach czy w szkołach ale również zagrożeń wynikających z coraz częściej spotykanego u młodzieży a nawet dzieci uzależnienia od substancji niebezpiecznych czy alkoholu.  Uczestnicy oprócz malowania swoich wakacyjnych przygód i wspomnień, zapoznali się również z techniką malowania na różnego rodzaju materiałach ceramicznych. Metodę tę poznaliśmy dzięki uprzejmości jednej z mam uczestników, która podzieliła się z nami swoją pasją i umiejętnościami. 

31 sierpnia spotkanie pożegnalne miało miejsce  w Żółkowie. Tu zajęcia były nastawione na zabawy ruchowe i gry. Sprzyjało temu zaplecze przy świetlicy w postaci boiska do piłki nożnej i plażowej oraz placu zabaw. Pogoda nam sprzyjała, choć przez chwilę  mieliśmy obawy, czy uda nam się rozpalić ognisko bo zaczął kropić deszcz. Na szczęście było to tylko chwilowe załamanie pogody. Dzieciaki bawiły się w przeciąganie liny, rzucały kaloszem na odległość, ćwiczyły koordynację ruchową niosąc  na paletkach piłeczki. Chłopcy stworzyli drużyny i grali w piłkę nożną , młodsze dzieci malowały kredą i grały w klasy. Był też połamaniec, znany  pod inną nazwą- Twister  oraz gry w karty i zabawy na placu zabaw. 

Podsumowanie dwóch dni spotkań uwieńczyło wspomniane  ognisko i pieczone kiełbaski. Podczas  dwudniowych  zajęć dzieciaki  częstowały się także słodyczami i napojami. Każda ze świetlic gościła po ok. 40 osób co w wyniku końcowym pokazało, że ok. 80 osób wzięło udział w spotkaniach. I tak pożegnaliśmy wakacje, pełni sił i zapału, bo od poniedziałku 3 września czekało wszystkich spotkanie ze szkołą i ciężka praca.

       WSZYSKIM DZIECIAKOM I MIŁODZIEŻY ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH  SUKCESÓW W NAUCE  W NOWYM ROKU SZKOLNYM - głowa do góry - do wakacji zostało tylko 10 miesięcy!!

       Wszystkim, którzy pomogli przy organizacji spotkania i zajęć oraz w przygotowaniu poczęstunku-DZIĘKUJĘ.
 
J. Pawluś

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności