SZKLANY OGRÓD DLA MAMY W ŻÓŁKOWIE

Dodano: 24.05.2018
A A A
W poniedziałek 21 maja w świetlicy w Żółkowie odbyły się warsztaty plastyczne pod nazwą ,,Szklany ogród dla Mamy’’. W zajęciach uczestniczyły  również zaprzyjaźnione świetlice z Łask i Niegłowic. 

Zbliżający się Dzień Mamy skłonił uczestników zajęć świetlicowych do wytężenia wyobraźni i wykonania własnoręcznie upominków dla Mam.  W tym roku Mamy otrzymają w prezencie ,,Szklany ogród’’.  Do jego wykonania potrzebne były - słoiki, trochę ziemi do sadzenia kwiatków, piasek, kolorowe kamyki, muszelki i oczywiście różne  sadzonki kwiatów. Aby ogródek był trwały i długo zachował rośliny, musiał zostać wykonany według prawideł ogrodniczych.  Wszystkie warstwy podłoża powinny być  uzupełniane w odpowiedniej kolejności i nad tym procesem czuwała  Natalia ,jedna z uczestniczek zajęć, która jest uczennicą Szkoły Średniej o profilu - architektura krajobrazu. Pod Jej fachowym nadzorem powstawały kolejne warstwy podłoża a następnie cała kompozycja.

Każdy z uczestników ozdobił na koniec słoik aby nabrał on odświętnego wyglądu i nastroju. W zajęciach wzięło udział 15 uczestników i każdy z nich zabrał ,,Szklany ogród’’ ze sobą, aby obdarować nim Ukochaną Mamę w dniu Jej święta. Bo dla każdej Mamy osobiście zrobiony i podarowany przez dziecko prezent, jest o wiele bardziej cenny niż ten kupiony w sklepie.
 
                                  Pamiętajmy o naszych MAMUSIACH każdego dnia nie tylko od święta.
 
WSZYSKIM MAMOM  ŻYCZYMY, ABY ZAWSZE  MIAŁY POWODY DO DUMY ZE SWOICH DZIECI - TYCH MAŁYCH I TYCH DUŻYCH .

 
Kochana Mamo - zacznę zwyczajnie,                               
Że z Tobą w domu jest fajnie                                              
I w deszczu i w słotę w smutku w radości,
Wspierasz i uczysz życia w miłości.                     
Dzisiaj za wszystko chcę Ci dziękować                            
Skromny bukiecik kwiatów darować!     
                        
J.Pawluś                                                                   

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności