XVI MIĘDZYNARODOWY RODZINNY TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI W PIŁCE SIATKOWEJ PRO - FAMILIA CUP 2015

Dodano: 04.12.2015
A A A

         
Było rodzinnie nie tylko na parkiecie, ale także wśród licznie zgromadzonych kibiców, którzy z trybun hal sportowych na obiektach  w Ustrobnej i Niepli dopingowali swoje drużyny podczas szesnastego Międzynarodowego  Rodzinnego Turnieju Niepodległości w Piłce Siatkowej Pro- Familia CUP 2015.

Ten typowo przedświąteczny  rodzinny turniej sportowy odbył się w obiektach sportowych szkoły podstawowej w Ustrobnej – Gmina Wojaszówka  oraz w szkole podstawowej  w Niepli- Gmina Jasło w dniu 29.11.2015 na terenie powiatu jasielskiego i krośnieńskiego.

Na starcie stanęło 11 zespołów z województwa podkarpackiego, dwie drużyny z Ukrainy, drużyna z Słowacji i drużyna z woj.wielkopolskiego – PCK Poznań.

Honorowy Patronat nad turniejem objęli: Poseł Parlamentu Europejskiego – Elżbieta Łukacjewska,  Senator R.P – Alicja Zając, Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta powiatu jasielskiego – Franciszek Miśkowicz.Imprezie patronowali również Starosta powiatu krośnieńskiego – Jan Juszczak, Wójt Gminy Jasło – Stanisław Pankiewicz, Wójt Gminy Wojaszówka – Sławomir Stefański

Otwarcia turnieju dokonał: Wójt Gminy Wojaszówka  Sławomir Stefański.

W otwarciu uczestniczyli: Przedstawiel Gminy Jasło – Marek Zajchowski, dyr. Szkoły podstawowej w Ustrobnej – Zuzanna Paluch.

Zespoły zostały podzielone na cztery grupy, dwie zawodowe, dwie amatorskie, w każdej z grup w kapitanowie drużyn uczestniczących w turnieju dokonali losowania poszczególnych grup.

Po rozegraniu meczów w grupach drużyny z eliminacji spotkały się w  półfinałach.

Wyniki meczów półfinałowych – grupa zawodowa Ustrobna
LZS Przybówka – WP Transfer Stalowa Wola  2 - 0 (  15- 13,15-10 )
Foto – Hurt Rzeszów – OPTeam Strzyżów  2 - 0 ( 15 - 8, 15 - 5 )
Mecz o trzecie miejsce: WP Transfer Stalowa Wola – OPTeam Strzyżów 2 - 1 ( 11- 15, 15- 12, 15 - 9 )
Finał:  – Foto Hurt Rzeszów – LZS Przybówka  2-0 ( 15 – 12, 15-13 )
Półfinały grupy amatorskie:
 Użgorod/ Ukraina – Zaborovia Zaborów 0-2 ( 11-15, 13-15 )
 Vollej Wiśniowa –  PCK Poznań 2-0 ( 15-6, 15-4 )
Mecz o trzecie miejsce:
Użgorod – PCK Poznań  2-0 ( 15-8, 15-9)
Finał:  Zaborovia Zaborów – Vollej Wiśniowa 2-1 ( 25-22, 19-25, 25-18 )
 
Turniej został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Urząd Marszałkowski woj. podkarpackiego w Rzeszowie.

Fundatorami  nagród  były jednoski samorządowe: Starostwo powiatu krośnieńskiego, Starostwo powiatu jasielskiego, Gmina Wojaszówka, Gmina Jasło, GOKiR Wojaszówka.

Najlepszy zawodnik turnieju w kategorii zawodowej - Marcin Środa z Foto Hurt Rzeszów.
Najlepszy zawodnik turnieju w kategorii amatorskiej – Mateusz Moskwa.
Najlepszy rozgrywający turnieju – Michał Witkoś z LZS Przybówka - nagrodę  kamerę podwodną do nurkowania ufundowała firma – Krosoft Krosno.

W uroczystej ceremonii wręczania nagród wzięli udział: Członek Zarządu powiatu krośnieńskiego – Iwona Stefanik, przedstawiciel Gminy Jasło – Marek Zajchowski, Wójt Gminy Wojaszówka – Sławomir Stefański, dyr. Szkoły podstawowej w Ustrobnej – Zuzanna Paluch.

Sponsor strategiczny: ORLEN Południe S.A.
Sponsor główny; RBDiM – Krosno
Sponsorzy: ZPRE – Jedlicze, EBA Krosno, Inwentech Group Krosno, PRiD Krosno, Wenta Frysztak, Invest Profil Bajdy, Spar Polska S.A.Luks Granit – Ustrobna, AGET BHP Krosno, Max Stone Bratkówka, Firma Budowlana  Drogoń Frysztak, Jasam – Zimna Woda, Hotel Perła Jasło, Delikatesy Groszek – Bratkówka, Macek – Przybówka, Roksana Strzyżów, Towarzystwo Przyjaciół Szpitala przy woj. Szpitalu Podkarpackim, Piekarnia Żaneta – Krasowscy Bajdy, Frutex – hurtownia owoców Krosno, Olimp Krosno.
W tegorocznym turnieju nowością a zarazem atrakcją dla najwierniejszych kibiców było losowanie nagród które przygotowali organizatorzy zawodów.
Nagrody ufundowały  Krośnieńskie Huty Szkła Krosno S.A., Nowy Styl Group, Milomax Krosno, Huta Szkła w Jaśle, Gran Pik Brzozów, SPAR Polska S.A..
Sędziami zawodów byli: Mariusz Gadzina, Mateusz Górnicki, Janusz Eustachiewicz, Andrzej Zajchowski.
Patronat medialny nad imprezą sprawowały: Telewizja Rzeszów, Radio Rzeszów, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Radio Trendy,Super Nowości, Obiektyw Jasielski, Powiatowa Gazeta Brzozowska, Kurier Gminy Wojaszówka, Wieści Skołyszyńskie.
Przyjazd drużyn zagranicznych, drużyn z Polski to wspaniała promocja województwa podkarpackiego Gminy Jasło, Gminy Wojaszówka, Powiatu jasielskiego, krośnieńskiego gdzie mieszkały drużyny z Użgorodu/ Ukraina, Poznania.
Nawiązano  kontakty na 2016 rok z Użgorodem/ Ukraina w tenisie stołowym i piłce siatkowej, gdzie Gmina Wojaszówka i Towarzystwo Sportowe Pro - Familia zostały zaproszone na zawody sportowe.

Prezes T.S.Pro- Familia
Jerzy Kaleta
 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności