WÓJT GMINY JASŁO NA WIGILII Z HARCERZAMI

Dodano: 28.12.2018
A A A
W dniu 15 grudnia Wójt Gminy Jasło Pan Wojciech Piękoś odwiedził Szkołę Podstawową w Szebniach, gdzie harcerze z 15 Drużyny Harcerskiej „Płomienie” z Szebni, jako jedynej drużyny w naszej gminie, przygotowali spotkanie wigilijne. Przy wspólnym stole zasiadło 34 harcerzy, wójt i dyrektor Szkoły Podstawowej Pan Paweł Rozmus. Harcerki i harcerze w wieku od 9 do 15 lat sami przygotowali potrawę wigilijną – lepiąc 420 pierogów. Wielka była ich radość i duma mogąc dzielić się opłatkiem i potrawami z zaproszonymi gośćmi.

Następnego dnia piętnastoosobowa reprezentacja 15 DH ,,Płomienie’’ z Szebni z drużynową Anną Śliwą oraz kapelanem jasielskiego hufca – ks. Józefem Obłojem i wychowawczynią świetlic podwórkowych druhną Magdaleną Kamińską-Chudy udała się do Rzeszowa, aby odebrać Betlejemskie Światło Pokoju.
Ogień już po raz 28 został rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, skąd rozpoczął swoją wędrówkę po świecie, niosąc hasło: ,,Światło, które łączy”. Płomień ma rozpraszać ciemności i połączyć wszystkich ludzi bez względu na pochodzenie, rasę czy wyznanie. Polscy harcerze uczestniczą w wielkiej sztafecie przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju od 1991 roku, otrzymując je od słowackich skautów.

Uroczystość przekazania Światła miała miejsce w kościele p.w. Chrystusa Króla w Rzeszowie. Poprzedzona była uroczystą Mszą Świętą, którą celebrował Biskup Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej – Jan Wątroba. Po Eucharystii harcerze odebrali z jego rąk wieczny ogień, który następnie przewieźli do Jasła, gdzie 20 grudnia w kościele Fara został wręczony pozostałym drużynom harcerskim Hufca ZHP Jasło, przedstawicielom władz oraz instytucji jasielskich i gminy Jasło. Z-ca wójta Pan Henryk Motkowicz odebrał światełko z rąk Komendanta Hufca Jasło phm. Jerzego Kosiby i proboszcza kościoła farnego ks. dziekana Zbigniewa Irzyka.


SP Szebnie

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności