Wigilia Gminna 2019

Dodano: 17.12.2019
A A A
Gminna wigilia odbyła się 16 grudnia, tym razem w Domu Ludowym w Łaskach. Przy wigilijnym stole spotkali się m.in.: wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś, proboszcz parafii Sobniów ks. dr Marian Putyra, zastępca wójta Henryk Motkowicz, sekretarz Małgorzata Dubiel, skarbnik Janusz Pawlik, wicestarosta jasielski Stanisław Pankiewicz, radna powiatu jasielskiego Bożena Macek – Lubaś, radni Gminy Jasło z przewodniczącym Rady Józefem Dziedzicem, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle, prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Jaśle, pracownicy urzędu Gminy Jasło, panie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Jasło, prezesi oraz członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, sołtysi wsi, przedstawiciele rady sołeckiej sołectwa Łaski – Sobniów.

Zgromadzonych gości powitała szefowa Koła Gospodyń Wiejskich sołectwa Łaski – Sobniów Bożena Zgrzebieniowska oraz wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś, składając wszystkim życzenia bożonarodzeniowe. Ksiądz proboszcz Marian Putyra skierował do obecnych Słowo Boże i pobłogosławił opłatki. W oprawę artystyczną przyjęcia wigilijnego w tym roku zaangażował się Młodzieżowy Zespół Ludowy „Jutrzenka”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jaśle, który przedstawił inscenizację pn.: „Wilija”. Wspaniały przedsmak świąt zapewnił także symboliczny poczęstunek, w którym nie zabrakło tradycyjnych, polskich potraw wigilijnych. O część kulinarną wigilii gminnej zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich sołectwa Łaski - Sobniów.

Organizatorami przyjęcia wigilijnego byli: Gmina Jasło, Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle oraz Koło Gospodyń Wiejskich sołectwa Łaski - Sobniów.

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności