Warsztaty artystyczne z cyklu CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA WIELKANOCNE w świetlicy w Trzcinicy

Dodano: 05.04.2019
A A A
W dniu 28 marca 2019 r. w świetlicy w Trzcinicy odbyły się kolejne warsztaty plastyczne dla dzieci szkolnych z cyklu "Coraz bliżej Święta Wielkanocne". Tym razem tematem przewodnim była ozdoba świąteczna i baranek z parafiny. Dzieci zapoznały się z techniką i sposobem wykonania ozdoby świątecznej. Pierwszym etapem prac było odrysowanie szablonu na kartkę papieru, następnie wycięcie i pomalowanie kredkami. Ostatnim etapem pracy była dekoracja jajkami wyciętymi z kolorowego papieru. Takim sposobem młodzi artyści wykonali ozdobę świąteczną - jako doskonałą dekorację na okno.

W tym dniu również  rozmawialiśmy o wielkanocnych barankach, których nie może zabraknąć w koszyczku wielkanocnym. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, że mamy baranki  cukrowe, parafinowe, że są pieczone z ciasta ( że możemy upiec w domu, gdy  mamy  odpowiedni przepis na  ciasto i  foremkę). Na  warsztatach   poznali tajniki,  jak wykonać baranka z parafiny. Potem z masy solnej sami starali się  ulepić, jak najładniejszą  figurkę baranka. Powstałe prace były piękne, oryginalnie wykonane w technice 3D. Każda praca ukazywała zdolności artystyczne swojego autora. Młodzi artyści swoje dzieła wzięli do szkoły, żeby postawić na parapecie okna,  celem wyschnięcia w promieniach słonecznych.  Warsztaty artystyczne z kolorowym papierem i masą solną przyniosły wszystkim wiele radości.

Uczestnikami warsztatów były dzieci z kl III Szkoły Podstawowej  w Trzcinicy, którzy wraz z wychowawczynią odwiedziły świetlicę. Organizatorem warsztatów była Świetlica w Trzcinicy Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle.


Irena Gorczyca

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności