W Pałacu Prezydenckim zainaugurowano program pn.: Centra Usług Społecznych Nowa Jakość Polityki Społecznej

Dodano: 11.12.2019
A A A
Na zaproszenie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleny Maląg, Wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś wraz z kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle Ewą Majewską uczestniczyli w dniu 11 grudnia 2019 r. w konferencji inaugurującej funkcjonowanie programu pod nazwą Centra Usług Społecznych – Nowa Jakość Polityki Społecznej, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim. W spotkaniu inaugurującym program wzięły udział cztery samorządy z województwa podkarpackiego: Gmina Jasło, Miasto Jasło, Miasto Dębica oraz Miasto Rzeszów.

Podczas spotkania Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg ogłosiła oficjalnie konkurs na przeprowadzenie pilotażu centrów usług społecznych. Centra usług społecznych to odpowiedź na zapotrzebowanie zarówno mieszkańców większych i mniejszych miejscowości, jak i samych samorządów gminnych, które będą mogły w kompleksowy sposób wspierać swoją lokalną społeczność. Chodzi o wypracowanie i przetestowanie funkcjonowania 30 modelowych rozwiązań w zakresie integracji i rozwoju usług społecznych adresowanych zarówno do ogółu mieszkańców, jak i do grup o szczególnych potrzebach, np. osób z niepełnosprawnościami, osób starszych, rodzin wielodzietnych. Pozwoli to gminom na dostosowanie świadczonych usług do potrzeb mieszkańców gminy, i do własnych możliwości finansowych. Skupienie w jednym miejscu ich oferty umożliwi zaspokojenie wielu potrzeb socjalnych w kontakcie z jedną instytucją.

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności