Sukcesy wokalne Kamili Zawady uczennicy Szkoły Podstawowej w Szebniach

Dodano: 21.05.2019
A A A
Dnia 14 maja 2019 r. w Ośrodku Kultury w Wiśniowej odbyły się przesłuchania wokalne XII Międzynarodowego Konkursu „Piosenki Naszych Ojczyzn w Unii Europejskiej” pod patronatem Elżbiety Łukacijewskiej Posła do Parlamentu Europejskiego. Każdy uczestnik prezentował dwa utwory, w tym polską piosenkę ludową oraz piosenkę krajów Unii Europejskiej. W kategorii szkół podstawowych klas IV-VI uczestniczyło 26 młodych wokalistek i wokalistów. Podczas ogłoszenia wyników komisja zwróciła uwagę na wysoki poziom artystyczny wykonawców i wyróżniła - Kamilę Zawadę. Kamila jako laureatka powyższego konkursu, ponownie zaprezentuje utwory   w plenerowym koncercie laureatów, który odbędzie się 15 czerwca 2019 r. w Wiśniowej. Podczas koncertu wszystkim finalistom zostaną wręczone nagrody.

Z kolei 16 maja 2019 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce odbył się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, którego celem było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów, rozwijanie postawy ciekawości, otwartości oraz tolerancji wobec innych kultur. Szkołę w Szebniach reprezentowała Kamila Zawada, która odniosła muzyczny sukces zajmując I miejsce w kategorii wiekowej klas IV-VI.

Gratulujemy!

W. Zygmunt

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności