Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Opaciu w konkursach języka angielskiego

Dodano: 28.06.2016
A A A
W drugim semestrze roku szkolnego 2015/2016 uczniowie Szkoły Podstawowej w Opaciu odnieśli znaczące sukcesy w konkursach języka angielskiego na szczeblu powiatowym.

1 marca 2016 roku odbyła się trzecia edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego 'SCIENCE AROUND US', w którym udział wzięło 90 uczniów z 19 szkół podstawowych z powiatu jasielskiego. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu opartego na opracowanych wcześniej materiałach z zakresu przyrody w języku angielskim. Ze Szkoły Podstawowej w Opaciu w gronie finalistów znaleźli się: Wojciech Witalis zajmując VI miejsce oraz Jakub Kosiek  plasując się na X miejscu. Laureaci  i finaliści  zostali zaproszeni na Dzień Otwarty Gimnazjum nr 1 w Jaśle - 15 kwietnia 2016 roku, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.

W dniu 28 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 w Jaśle odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych "Culture Quiz" w którym udział wzięło 30 uczniów szkół podstawowych z powiatu jasielskiego. Tematem tegorocznego konkursu była Irlandia. Test konkursowy składał się z części pisemnej w formie testu wielokrotnego wyboru, uzupełniania luk, dopasowywania, prezentacji w Power Point (przygotowanej przez organizatorów konkursu). Pierwsze miejsce Ex Aequo zajęło trzech uczniów naszej szkoły: Jakub Kosiek, Jakub Serwa i Wojciech Witalis. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Uczniowie naszej szkoły odnieśli również sukcesy w konkursach gminnych.

W dniu 5 lutego 2016 r. odbył się III Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego: „Ready, Steady, Go!” organizowany przez Zespół Szkół w Szebniach. W  konkursie skierowanym do uczniów klas VI i stanowiącym okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych przed sprawdzianem szóstoklasisty, wzięło udział 6 szkół z Gminy Jasło.  Trzy miejsca III Ex Aequo przypadły w udziale Jakubowi Kośkowi, Jakubowi Serwie i Wojciechowi Witalisowi.

X Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Z językiem angielskim w Zjednoczonej Europie” zgromadził 24 maja 2016 r. uczniów z 5 szkół podstawowych z Gminy Jasło. Konkurs sprawdzał umiejętności gramatyczne i leksykalne oraz znajomość kultury krajów anglojęzycznych. Wojciech Witalis uplasował się na II miejscu natomiast Jakub Serwa otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy laureatom i cieszymy się z ich sukcesów!                            

K. Wierzgacz, SP Opacie

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności