Spotkanie z Misiem Ratownisiem w Opaciu

Dodano: 12.04.2019
A A A
29. marca 2019r. Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle wraz z świetlicą w Opaciu zorganizował spotkanie z ratownikami fundacji Wsparcie112 z Korczyny. W spotkaniu  wzięły udział dzieci  w wieku przedszkolnym i szkolnym. W atmosferze zabawy ratownicy uczyli dzieci, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci poznały zasady ratowania osób nieprzytomnych, dzięki czemu wiedzą już jak należy ułożyć taką osobę w bezpiecznej pozycji i wykonać masaż serca. Dzieci ćwiczyły wszystkie czynności ratownicze na dużym pluszowym misiu, przebrane w fartuszki, czepki i maseczki. Wielką frajdą okazało się ratowanie misia. Z pewnością wszyscy uczestnicy tego spotkania zapamiętają jak wykonywać podstawowe czynności ratujące życie.

A. Kołodziej

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności