Spotkanie z misiem ratownisiem

Dodano: 20.03.2019
A A A
Dnia 19 marca 2019 r. w Domu Ludowym w Szebniach odbyło się spotkanie z ratownikami fundacji „Wsparcie 112” oraz „Misiem Ratownisiem”. Spotkanie przeznaczone było dla dzieci wczesnoszkolnych i przedszkolnych i miało na celu edukację najmłodszych w zakresie pierwszej pomocy. Ratownicy pokazali dzieciom, jak należy zachować się w przypadku, gdy ktoś w naszym otoczeniu potrzebuje pomocy. Dzieci dowiedziały się, jak należy wykonać masaż serca, jak ułożyć nieprzytomną osobę w bezpiecznej pozycji, a także pod jakie numery należy dzwonić w razie niebezpieczeństwa. Dzieci mogły przećwiczyć swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy na dużym pluszowym misiu.

Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle świetlica
w Szebniach. W spotkaniu wzięło udział 49 przedszkolaków.

D. Slezak

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności