Remont cmentarzy wojennych w Gminie Jasło

Dodano: 12.12.2019
W 2019 roku gmina Jasło na podstawie Porozumienia z  Wojewodą Podkarpackim otrzymała środki dotacji celowej z budżetu państwa na bieżące utrzymanie, remonty oraz sprawowanie opieki nad cmentarzami i mogiłami wojennymi w wysokości 64 000,00 zł. Dotacja ta została wykorzystana na prace remontowe i konserwacyjne na cmentarzu z I Wojny Światowej nr 21 w Warzycach oraz cmentarzu wojennym nr 20 w Bierówce. Zakres prac na cmentarzu w Warzycach obejmował m.in.: wymianę furtki i czternastu przęseł drewnianych ogrodzenia, uzupełnienie tynków na siedmiu słupach i pięciu cokołach,  malowanie elementów betonowych ogrodzenia farbą fasadową. Na cmentarzu w Bierówce w ramach prac wyremontowano część kamiennego muru, a także wykonano prace pielęgnacyjne zieleni.