Przygody Św. Mikołaja

Dodano: 15.12.2018
A A A
 
Zbliżają się Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Elf jak zawsze ma dużo pracy, związanej z pakowaniem prezentów i czytaniem listów od dzieci. Świętemu Mikołajowi przytrafiają się liczne przygody, które utrudniają przygotowania do jego wyjazdu. Czy zaradny Elf, za pomocą magicznych czarów zdąży z przygotowaniami do wyjazdu i wyciągnie Mikołaja ze wszystkich tarapatów? Czy dzieci dostaną na czas swoje wymarzone prezenty?

We wtorkowe popołudnie 4 grudnia 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach za sprawą teatru Urwis z Krakowa, w sztuce pt. „Przygody Świętego Mikołaja” dzieci mogły poczuć magię zbliżających się świąt.

Przedstawienie było bardzo interaktywne, z dużą dawką świątecznego humoru, bawiły się przy nim nie tylko dzieci, ale również dorośli.

Na spotkaniu  bibliotekarki przeczytały również dzieciom bajkę pt. „Pracownia Św. Mikołaja”, z której dowiedziały się skąd Święty Mikołaj bierze prezenty. Odpowiadały na zagadki, uczestniczyły w zabawach i rebusach związanych  z Bożym Narodzeniem.

Wspólne świętowanie zwieńczyło wręczenie dzieciom upominków, które Święty Mikołaj zostawił dla nich w bibliotece. Po zakończonym spotkaniu wszyscy uczestnicy rozchodzili się do domów z wielkimi uśmiechami na buziach, radośni i zadowoleni z miło spędzonego czasu.

Organizatorem spotkania była  Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach. Za pomoc serdecznie dziękujemy: Pani Ewie Dubiel - Radnej wsi Szebnie oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Szebniach: Krystynie Stasik, Irenie Miśkowicz i Janinie Lubaś.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach
 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności