„OPOWIEŚCI Z TECZKI…” czyli spotkanie z teatrem w Osobnicy i Trzcinicy.

Dodano: 22.08.2018
A A A
 
W czwartkowe popołudnie, 16 sierpnia, dzieci z Osobnicy i Trzcinicy  miały okazję wziąć udział w autorskim spektaklu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” w  Krakowie   pt. „Opowieści z teczki Profesora Książeczki”.

Młodzi widzowie zapoznali się z szalonym Profesorem Książeczką, który wprowadził ich w świat wyobraźni. Sam Profesor wszystko zapisywał swoim magicznym kolorowym piórem i chował  do swojej teczki. Każda jego myśl zmieniała się w bajkową rzeczywistość. A to w spotkanie z  Czerwonym Kapturkiem, to z Kopciuszkiem, a nawet z Misiem Chrapcio. Profesor Książeczka nie miał pojęcia, że bajki ukryte w jego teczce, mogłyby trafić do wydawnictwa, później na regały wielu bibliotek, a następnie do domów wszystkich dzieci. Dzieci, zgromadzone na sali, opowiedziały mu  o takim miejscu jak biblioteka.

Jak wyglądałby świat, w którym biblioteki nie istnieją? Z pewnością byłby bardziej ubogi. Nie moglibyśmy za każdym razem z łatwością sięgnąć po kolejną, ciekawą lekturę. Być może na dobre pochłonąłby nas Internet. A co stałoby się wówczas z naszą wyobraźnią i kreatywnością? Biblioteka to miejsce, gdzie człowiek spotyka się z literaturą, ale nie tylko... to tutaj możemy uczestniczyć w ciekawych spotkaniach autorskich i wydarzeniach kulturalnych.

Spotkania z teatrem zorganizowane zostały przez Gminną Bibliotekę Publiczną  w Jaśle z/s w Szebniach, Filie w Osobnicy i Trzcinicy, a dofinansowane zostały przez MKiDN z programu "Partnerstwo dla książki" zadanie: "Wybieram książkę.

Współorganizatorami spotkania w Domu Ludowym w Osobnicy była Świetlica GOK, a w Domu Ludowym w Trzcinicy - Stowarzyszenie TRZCINICA RAZEM, którego członkowie tradycyjnie już przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji spotkania.

A.    Jeleń
 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności