O e-bookach w bibliotece

Dodano: 13.03.2019
A A A

W marcu wiele bibliotek, księgarń, firm i innych instytucji obchodzi Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej. Celem akcji jest promocja  i popularyzacja e-booków
i e - czytania. W tym roku tydzień e-książek obchodzony był w dn. 3-9 marca.
Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy także włączyła się w te obchody, promując dostępne w bibliotekach gminy Jasło zasoby i publikacje elektroniczne.

O tym, czym są e-booki i audiobooki, czy wybrać książkę tradycyjną czy elektroniczną, na jakich urządzeniach dziś możemy czytać i gdzie znaleźć darmowe e-książki, mogli przekonać się uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej na lekcjach bibliotecznych zorganizowanych  przez FGBP. Uczestnicy zastanawiali się też nad wadami i zaletami takiego mobilnego czytania. Porównywali różne wersje i formaty tej samej książki i przeglądali serwisy oferujące dostęp do takich publikacji

 Zarówno w życiu codziennym, jak i w bibliotekach książki elektroniczne rozgościły się już na stale i znalazły sobie całkiem sporą i rosnącą rzeszę czytelników. Już nikogo nie dziwi osoba czytająca na tablecie, czytniku czy choćby telefonie, często w miejscach publicznych, środkach lokomocji, w plenerze czy nawet w szkole. Naczelną motywacją do wyboru sposobu powinna być przede wszystkim wygoda czytania. A czytając zawsze należy pamiętać, że:
 
„NIE FORMA, LECZ TREŚĆ JEST ISTOTĄ LEKTURY”.

A.    Jeleń

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności