Noc Świętojańska w Bierówce

Dodano: 10.07.2019
A A A
,,Noc Świętojańska’’ przypada na noc z 23 na 24 czerwca. Od zapalonych wieczorem  i nocą ogni, noc tę nazywano także ,,Sobótką’’.  
   
Z tej okazji, w Bierówce, sołtys wsi pani Klaudia Hołowicka, świetlica wiejska GOK  oraz strażacy  zorganizowali  piknik dla dzieci. Można było  skorzystać z umiejętności pani  fryzjerki, która robiła dziewczynkom  eleganckie fryzury. Były  gry, zabawy, skakanie grupowo przez ogromną  skakankę. Chętni  tańczyli  przy rytmach muzycznych  zabaw. Dużą  atrakcją  było  malowanie  farbami   na  rozciągniętej  między  drzewami  folii. Ale  najwięcej  frajdy  było wejść  do  wozu  strażackiego, czy  też  przymierzyć  hełm  strażacki. Na zakończenie  spotkania były  lody, słodki  poczęstunek  oraz wspólne pieczenie  kiełbasek na ognisku.

J.Oszajca

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności