Moda na kultywowanie tradycji staropolskich - Wielkanoc

Dodano: 09.04.2019
A A A
W marcu tego roku, w wiejskiej świetlicy w Niepli zorganizowane zostały zajęcia pod hasłem: „Moda na kultywowanie tradycji staropolskich - Wielkanoc”.

Celem głównym tych zajęć było przede wszystkim zachęcenie młodych uczestników świetlicy do spędzania wolnego czasu w grupie, a nie jak obecnie bywa samemu przed komputerem. Cele szczegółowe związanie były z propagowaniem obrzędów i zwyczajów staropolskich wśród dzieci i młodzieży:

a)  zapoznanie młodych ludzi z wieloma polskimi obrzędami i zwyczajami dawnych czasów związanych m.in. ze świętami wielkanocnymi,
b) rozwijanie twórczych uzdolnień wśród dzieci i  młodzieży związanych z dawnymi dekoracjami, ozdobami wielkanocnymi, wiosennymi.

Były to zajęcia dla wszystkich tych, którzy poszukują ciekawych form spędzania wolnego czasu, chcących doskonalić swoje umiejętności, rozwijać zainteresowania i pasje, a zarazem dających możliwość integracji z rówieśnikami. Uczestnicy pod czujnym okiem instruktora na zajęciach plastycznych wykonywali palmy, ozdoby oraz stroiki wielkanocne z zastosowaniem  różnych technik rękodzielniczych wykorzystując surowce różnego pochodzenia.

Zajęcia warsztatowe przebiegały w miłej i wesołej atmosferze. Uświadomiły uczestnikom, iż warto zdobywać nowe doświadczenia, a przede wszystkim rozwijać  skrywane talenty i pasje. Ważnym było także uświadomienie młodemu pokoleniu, jak ważna jest tradycja, jej kultywowanie. Własnoręcznie wykonaną pracę każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą, aby zdobić stół wielkanocny.

G. Kiszka

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności