Mikołaj w Żółkowie

Dodano: 09.12.2015
A A A
Już po raz trzeci dzieciaki z Żółkowa spotkały się z Mikołajem w sobotę 5 grudnia w Budynku Rekreacyjno-Sportowym.


Na ten szczególny dzień czekają z niecierpliwością i ciekawością kilka miesięcy. Cóż tym razem Mikołaj przyniesie w prezencie? Czy będzie to wymarzony podarunek, a może,, rózga’’ za złe zachowanie?  Święty Mikołaj wie wszystko -więc były wymarzone prezenty, ale i,, rózg’’ też nie zabrakło.  Na Gościa z siwą brodą czekało trzydzieścioro dzieciaków w różnym wieku. Od maluszków po uczniów końcowych klas szkoły podstawowej.   By  czas oczekiwania się nie dłużył  aniołek, diablik i śnieżynka zabawiały najmłodszych uczestników różnymi tanecznymi  zabawami. Aby Mikołaj zobaczył, że czekamy na Niego, ubraliśmy choinkę ozdobami, które wcześniej własnoręcznie  zostały zrobione przez uczestników na zajęciach w świetlicy. A były to: papierowe gwiazdy i śnieżynki oraz bibułkowe łańcuchy. Przygotowaliśmy również honorowe miejsce na którym zasiadł Mikołaj. 

W końcu nastąpił najważniejszy moment wieczoru i trzydzieścioro niecierpliwych osóbek doczekało się prezentu osobiście wręczonego przez Mikołaja, który był bardzo dociekliwy i w rozmowie dopytywał o zachowanie i posłuszeństwo a starsze dzieciaki o szkolne wyniki. Ale rózgi też się znalazły i zostały przyjęte z pokorą i deklaracją poprawy. Na zakończenie  i podziękowanie za wizytę Mikołaj otrzymał w podarunku wiersz i prezent, nie zapomniano również zaprosić Gościa na przyszły rok. Ale to nie wszystko. Nasz dziarski Staruszek zatańczył z dziećmi na zakończenie spotkania ,,Kaczuchy’’. I ….. - podążył w dalszą drogę , bo inne dzieci też na niego czekały w ten wieczór.

Prezenty  i poczęstunek dla dzieci ufundowali  rodzice. Zakupem i przygotowaniem paczek oraz poczęstunkiem zajęły się panie ze świetlicy GOK i KGW w Żółkowie . Do pomocy przy technicznej i organizacyjnej stronie spotkania dołączyli również: p. radny T. Socha, p. sołtys Z. Czarnecki, członkowie OSP ,,Florian". Wraz  z dziećmi bawiły się: Natalka, Weronika i Dominika. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania  imprezy serdecznie dziękuję i zapraszam do dalszej współpracy.


J.Pawluś

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności