Laureatka VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”

Dodano: 30.11.2017
A A A
 
25 listopada 2017 roku odbyło się uroczyste podsumowanie VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”, który był realizowany pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Miało to miejsce w filii Rzeszowskiego Domu Kultury w Zwięczycy.

Tegoroczna edycja to pierwsza o zasięgu ogólnopolskim skierowana do młodych twórców z całego kraju, których zadaniem było wykonanie ilustracji zainspirowanych jesienną porą roku.

Do konkursu zostało nadesłanych 2851 prac z 413 placówek z Polski. Jury dokonało ich oceny w czterech kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-10 lat, 11-13 lat i 14-16 lat. Brało pod uwagę takie kryteria jak: samodzielność wykonania pracy, wartość artystyczną, zgodność z tematyką konkursu i staranność wykonania. 

Uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Warzycach Natalia Kuchta zdobyła  II miejsce w kategorii 11-13 lat. Nadmienić należy, że przy wręczaniu nagrody Przewodnicząca Jury podkreśliła, że praca Natalii wykazuje ogromną kreatywność i świeżość spojrzenia na otaczający świat w barwach jesieni. Jej pracę można oglądać na wystawie pokonkursowej w Rzeszowskim Domu Kultury, którą wykonała pod kierunkiem Wioletty Zygmunt nauczyciela plastyki.  

Gratulujemy nagrodzonej artystce i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie plastycznej.Szkoła Podstawowa w Warzycach
 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności