Latem czeka Biblioteka

Dodano: 04.07.2018
A A A
 
Warsztaty pn. „Jak rozmawiają roboty”, „Bajkolandia”, „Świat koktajli”, to tylko kilka propozycji zrealizowanych dla najmłodszych czytelników podczas tegorocznych warsztatów w GBP.
Aby umilić dzieciom i młodzieży wakacyjny wypoczynek w dniach od 25-29.06.2018 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Anna Łepkowska – radna wsi Szebnie, Świetlica GOK oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach przygotowali cykl spotkań warsztatowych.

Byliśmy w Muzeum Lizaka, tworzyliśmy własną pizzę, mieszaliśmy koktajle  i stworzyliśmy własny teatr ilustrowany. Uczyliśmy uczestników wakacyjnych zajęć tolerancji, szacunku i poszanowania.

Wakacyjne zajęcia w Bibliotece stały się okazją do zabaw z interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia  i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii.

Robot to nie zabawka w klasycznym rozumieniu. Niewielkich rozmiarów urządzenie wyposażone jest w aż 10 czujników, pozwalających na interakcję Photona z otoczeniem. Dzięki nim może m.in. wykryć dotyk, światło, przeszkody czy dźwięk. Wykorzystując wszystkie możliwości można go zaprogramować na tysiące sposobów i znakomicie się bawić.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, grupa z dnia na dzień była coraz liczniejsza. W zajęciach udział wzięło łącznie 135 uczestników.

Dziękujemy Annie Łepkowskiej radnej wsi Szebnie za pomoc finansową, a paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Szebniach za pyszny poczęstunek.


GBP w Jaśle z/s w Szebniach
Świetlica GOK w Szebniach

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności