Kwiaty są poezją, muzyką i sztuką

Dodano: 25.04.2018
A A A

     W wtorek 24 kwietnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach  odbyły się warsztaty edukacyjne dla dorosłych w ramach zadania „To Ty wybierasz”. Mieszkanki gminy Jasło, mogły wspólnie porozmawiać o poezji, spróbować regionalnych smakołyków oraz stworzyć swój własny „Las w szkle”.

Warsztaty sztuki tworzenia własnych kompozycji w szkle poprowadziła Natalia Brągiel z pracowni florystycznej Nat Kwiaty, która po raz kolejny podzieliła się z uczestniczkami swoją wiedzą i doświadczeniem w kreowaniu tych urzekających ornamentów. Las w szkle to nieograniczony ekosystem, wspaniała koncepcja na podarunek i interaktywne spędzanie wolnego czasu. Stworzone przez uczestniczki kompozycje są doskonałą alternatywą roślinnych aranżacji we wnętrzach.

O tym jak wykonać taki kwietnik w pojemniku szklanym, jakie naczynie wybrać, co nasypać na dno i jak pielęgnować taką roślinną kompozycję dowiedziały się uczestniczki, które zainspirowane pomysłami florystki, mogły wykonać swoją kompozycję.

Warsztaty były doskonałym edukacyjnym spotkaniem nie tylko dla miłośniczek kwiatów, ale także dla Pań,  które lubią otaczać się pięknymi rzeczami, dla wszystkich odkrywców lubiących podglądać naturę oraz  tych lubiących iść z duchem czasu.

W środowisku woluminów i regałów bibliotecznych, a przede wszystkim doskonałej profesjonalnej literatury ze świata roślin, w bibliotece powstały aranżacje inspirowane lasem, naturą i przyrodą.

Gościem spotkania był również Waldemar Pieczara z redakcji „moja Wieś, moja Polska”, który opowiedział zebranym o kulinarnym maratonie, konkursach kulinarnych i programach rabatowych dla mieszkańców wsi. Zaprosił również uczestniczki do takiego maratonu kulinarnego, który odbędzie się początkiem maja w gminie Jasło, na które zaprasza szebieńska biblioteka, Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy oraz Koła Gospodyń Wiejskich gminy Jasło.

 
GBP w Jaśle z/s w Szebniach
 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności