Krawiectwo bez tajemnic w Żółkowie

Dodano: 16.04.2019
A A A
Od marca w każdy czwartek w świetlicy GOK w Żółkowie odbywają się zajęcia Klubu Krawieckiego "Guzik z pętelką". W spotkaniach, które cieszą się sporym zainteresowaniem uczestniczą  nie tylko panie z KGW, ale również młodsze mieszkanki Żółkowa. Zajęcia klubu rozpoczęły się pod profesjonalnym nadzorem jednej z mieszkanek, która wprowadziła panie w tajniki działania maszyn do szycia, nawlekania nici, zmiany bębenka itp. Najpierw proste zadania - obszywanie ściereczek kuchennych, szycie poszewek na poduszki, skracanie spodni oraz uszycie strojów "pisanki" dla przedszkolaków i poduszek tzw. igielniki. W planach są coraz odważniejsze i poważniejsze wyzwania np. nauka robienia szablonów krawieckich i wykrojów.

J. Pawluś

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności