JAKO W NIEBIE, TAK I W KOMAŃCZY” - projekcja filmu w Trzcinicy

Dodano: 28.11.2018
A A A
 
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach oraz jej Filia w Trzcinicy we współpracy z TV Obiektyw w Krośnie i  Szkołą Podstawową w Trzcinicy  w dn. 26 listopada  br. zorganizowały w ramach spotkań z historią regionu projekcję filmu „Jako w niebie, tak i w Komańczy”, opowiadającego o internowaniu Prymasa Stefana Wyszyńskiego i jego pobycie w klasztorze Sióstr Nazaretanek.

W spotkaniu uczestniczył  pomysłodawca i producent  filmu – Bogdan Miszczak, który przybliżył młodzieży kulisy powstania dokumentu.   Były opowieści  o pracy z aktorami, krótkie anegdoty z planu filmowego i ciekawostki dotyczące tematyki produkcji.
To już piąty dokument fabularny z cyklu „Historyczny Pejzaż Podkarpacia”, realizowany przez krośnieńską TV Obiektyw. W przygotowaniu jest kolejna część, która dotyczyć będzie Ignacego Łukasiewicza.  A jej premiera przewidziana jest na wiosnę 2019 r.

Takie projekcje  to  niezwykłe, niecodzienne lekcje historii, które na pewno wielu widzom zapadnią  na dłużej w pamięci.
Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Trzcinicy.

A.    Jeleń
 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności