JAK ROZMAWIAJĄ ROBOTY czyli kolejne spotkanie z PHOTONEM

Dodano: 04.04.2019
A A A
W piątek, 29 marca w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy odbyły się kolejne zajęcia dotyczące programowania, z wykorzystaniem popularnego w ostatnim czasie robota Photon.  W spotkaniu wzięli udział uczniowie kl. V,  Szkoły Podstawowej w Trzcinicy.

 Photon jest interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. W bardzo prosty sposób uczy dzieci logicznego myślenia. Aplikacja, którą można zainstalować na tablecie lub smartfonie to rodzaj podręcznika połączonego z ciekawą opowieścią, podanego w przystępnej formie gry.

Bibliotekarze opowiadając historię o robocie, który wskutek zderzenia z asteroidą niespodziewanie trafił na Ziemię i chce wrócić na rodzinną planetę wprowadzili  uczestników w świat prostego programowania. „Bliskie spotkanie z naszą planetą spowodowało, że Photon stracił wszystkie swoje funkcje, stał się bezużyteczny”.  Zadaniem uczniów było wykonywanie zadań, które miały na celu nauczyć robota korzystania z kolejnych funkcji. W ten sposób Photon stopniowo uczył się używania swoich czujników.  

Przystępny, ciekawy sposób programowania tego interaktywnego przyjaciela na pewno zaciekawił i zachęcił młodych uczestników do zabawy w programowanie.

Zajęcia: „Jak rozmawiają roboty” odbyły się w ramach  „Tygodnia z Internetem”.
Dziękujemy Szkole Podstawowej w Trzcinicy za pomoc w realizacji spotkania.

A.    Jeleń

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności