IV Święto Szkoły za nami

Dodano: 31.10.2018
A A A
12. października w Szkole Podstawowej w Warzycach miało miejsce uroczyste IV Święto Szkoły, połączone z obchodami 100-rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 9.00  mszą świętą w kościele parafialnym w Warzycach, gdzie zebrała się cała społeczność szkolna z pocztem sztandarowym na czele. Nabożeństwu przewodniczył ksiądz wikary Tomasz Wodzień, który w kazaniu skierowanym do zebranych przypomniał najważniejsze wydarzenia z życia i działalności ks. Piotra Skargi – patrona Szkoły Podstawowej w Warzycach.

Po mszy wszyscy udali się do szkoły. Zanim rozpoczęła się druga część uroczystości, uczniowie klasy VI podczas krótkiego happeningu zachęcali do czytania książek. Pomysłodawczynią akcji była Danuta Świszcz.

Oficjalna część rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Dyrektor szkoły, Piotr Ochwat powitał zebranych i wygłosił okolicznościowe przemówienie. W kolejności głos zabierał Wójt Gminy Jasło, Stanisław Pankiewicz.
Po odśpiewaniu hymnu szkoły, sztandar został wyprowadzony z sali i rozpoczęła się uroczysta akademia poświęcona 100-rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Młodzi artyści zabrali nas wehikułem czasu w podróż po przeszłości. Przypomnieli śpiewem, wierszem i tańcem najważniejsze wydarzenia z naszej burzliwej historii. Program artystyczny przygotowały Wioletta Zygmunt i Teresa Świszcz.

Po akademii przyszedł czas na trzecią cześć obchodów Święta Szkoły – gry i zabawy przygotowane dla dzieci: loteria fantowa, kiermasz prac uczniów, rodzinny plener malarski „Moja Mała Ojczyzna”, konkurs historyczny o Warzycach, bieg z aplikacją ENDOMONDO, rozgrywki sportowe, „Mam Talent” i wiele innych. Tego dnia odbyła się również promocja naszej najnowszej publikacji „Warzyce – miejsce najważniejsze na świecie”. O tę część świętowania dla naszych milusińskich zadbali: Lidia Witkowska, Danuta Świszcz, Wioletta Zygmunt, Wanda Stawarz, Dariusz Bernacki i Grzegorz Kras. Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek. Nauczyciele zadbali o barek z kawą, herbatą i słodkościami.
 
Szkoła Podstawowa W Warzycach    
 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności