IV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Jasło

Dodano: 12.10.2018
A A A
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Warzycach 30 września  b.r. z inicjatywy Klubu Szachowego UKS Cebulka Warzyce, odbył się IV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Jasło.

Wszystkich uczestników turnieju przywitała v-ce Dyrektor Szkoły Pani Lidia Witkowska, w trakcie turnieju głos zabrał również przybyły na tą okazję Wójt Gminy Jasło Pan Stanisław Pankiewicz.

Z każdym rokiem turniej cieszy się coraz większą frekwencją i mimo wyznaczonej daty końcowej zgłoszeń, drugi rok z rzędu musieliśmy wcześniej zamykać listy startowe, ponieważ chętnych było więcej niż miejsc.

W "zawodach szachowych” wzięło udział 89 miłośników szachów, nie tylko z naszego regionu. Turniej został przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w dwóch grupach wiekowych. Sędzią głównym zawodów był Lucjan Walczak, nagrody wręczali radni Gminy Jasło Piotr Wilk i Mieczysław Zając.
Końcowa klasyfikacja przedstawiła się następująco:
Grupa A OPEN:
1.    Daniel Kopczyk
2.    Marian Lorenc
3.    Mariusz Marek
Najlepsza zawodniczka w turnieju: Sara Giefert
Najlepszy zawodnik z Gminy Jasło: Adam Gościński
Grupa B:
1.    Marcin Wolak
2.    Kamil Kucza
3.    Michał Guzik
Najlepsza juniorka w turnieju: Wiktoria Danek
Najlepszy junior z Gminy Jasło: Bartosz Walczak
Najlepsza juniorka z Gminy Jasło: Karolina Wąsik
Najmłodszy zawodnik w Turnieju: Wojciech Marek ur. 2013 r.
 
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Jasło.

Nagrody dla najlepszych zawodników ufundowane zostały przez Gminę Jasło oraz firmy EURO – WIN Mariusz Wójtowicz, CREOLINE Przemysław Wietecha, EDEX Edward Owsiak i BANK PKO S.A. Oddział w Jaśle.

Na zakończenie zawodów, wśród uczestników, zostały wylosowane cztery dodatkowe nagrody pieniężne, w wysokości 50 zł każda, ufundowane przez Bank PKO S.A. Oddział w Jaśle.

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Stanisławowi Pankiewiczowi za czteroletni patronat oraz wszelką pomoc, którą otrzymywaliśmy z Gminy. Dziękujemy również Dyrekcji, Pracownikom oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Warzycach za udostępnienie i przygotowanie sali, serwisu kawowego, poczęstunku oraz za wszelką pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

Wielkie podziękowania należą się Panu Dyrektorowi Piotrowi Ochwatowi za dotrzymanie słowa i wprowadzenie do programu szkolnego szachów. Jesteśmy przekonani, że te zajęcia podniosą poziom logicznego myślenia i koncentracji wśród uczniów naszej szkoły. Dzieciom i młodzieży dostarczą więcej rozrywki i przyjemności, a zajęcia prowadzone przez dobrego szachistę i jednocześnie pedagoga dadzą nadzieję że nasza drużyna szachowa, która właśnie w tym roku awansowała z V do IV Ligi Szachowej doczeka się nowych zawodników.

Dziękujemy redakcji portalu Warzyce.pl który objął Patronat Medialny nad turniejem i jednocześnie prowadzi naszą zakładkę na stronie internetowej naszej miejscowości.

UKS Cebulka Warzyce

 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności