II miejsce „Jaślan” na przeglądzie grup kolędniczych w Jastrzębi

Dodano: 20.01.2020
A A A
Trzeci Regionalny Przegląd Grup Kolędniczych O Diamentową Kobyłkę odbył się 19 stycznia w Domu Kultury w Jastrzębi. Grupy kolędnicze zaprezentowały licznie zgromadzonej publiczności zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe funkcjonujące w regionie Pogórza. Zespół Pieśni i Tańca Jaślanie zaprezentował grupę kolędniczą „DROBY”. Obrzęd kolędniczy był po raz pierwszy pokazany przed komisją, która oceniała grupę od strony ubioru, tradycji oraz treści zawartej w przedstawieniu. Tym bardziej grupie należy się duże uznanie, że stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali Gminę Jasło i obrzęd kolędniczy.
 
Program opracował i przygotował Instruktor Zespołu Bogusław Banaś.

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności