Historyczne gry terenowe po regionie

Dodano: 04.07.2018
A A A
 
Gra terenowa poświęcona 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości była tematem przewodnim naszej wyprawy, po regionie jasielskim.

Zespół Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach przygotował  nowoczesną wersję podchodów, tematycznych związanych z historią regionu w latach 1918 - 2018.

Dwudziestu siedmiu uczestników przewędrowało szlakiem miejsc pamięci, od Szebni, Warzyc, Nowego Żmigrodu, Desznicy, Krempnej, Teodorówki - Wzgórze 534, Rogów, poprzez Krosno kończąc swoją podróż w Targowiskach we Dworze Obodyńskich.   
Tu, przy ognisku, odbył się konkurs wiedzy o regionie i weryfikacja zdobytej wiedzy.
Gry terenowe są popularnym sposobem łączenia rozrywki z nauką. Uczą-bawiąc i bawią-ucząc. W łatwy i przyjemny sposób pozwalają przyswoić wiedzę historyczną młodym ludziom i zapoznać się z tematami, które dotąd omijali szerokim łukiem. Wciągają ich też w rozwiązywanie zadań, które wcześniej postrzegali jako nudne.

Wspólne wędrówki są doskonałą i atrakcyjną formą zwiedzania ciekawych miejsc. Pozwalają na dotarcie do lokalnych tajemnic, legend, ciekawych zjawisk przyrodniczych, które nie są zapisane w żadnym przewodniku i mogą stać  się fascynującą przygodą. Czas spędzony z przyjaciółmi to coś, czego nie można kupić za żadne pieniądze świata.  To wszystko sprawia, że ucząc znakomicie bawiliśmy się mimo zmęczenia, deszczu i błota.

Dyrektor GBP składa serdeczne podziękowania Ośrodkowi Dokumentacji i Historii Ziemi Żmigrodzkiej, Prywatnemu Muzeum Podkarpackiemu Pól Bitewnych w Krośnie, dr Marcinowi Obodyńskiemu oraz księdzu proboszczowi Józefowi Obłój z Desznicy za niezwykłe opowieści, a Firmie Przewozowej HESTA z Jasła za  pomoc organizacyjną na trasie wędrówki.
 
GBP w Jaśle z/s w Szebniach

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności