Ferie w Łaskach 2019

Dodano: 01.03.2019
A A A
Jak, co roku Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle - świetlica w Łaskach zorganizowała zajęcia dla dzieci i młodzieży. Dwa tygodnie zimowej przerwy w nauce, która trwała od 11.02.2019 do 22.02.2019 r., upłynęły pod hasłem „Kreatywne ferie na świetlicy”. Mimo, iż zimowa aura nie przyniosła nam wymarzonego śniegu, to i tak 209 osobowa grupa dzieci i młodzieży miała możliwość spędzić swój wolny czas w ciekawy i atrakcyjny sposób.

Spotkania te pozwoliły nam wspólnie poznawać się poprzez zabawy integracyjne, warsztaty plastyczno - malarskie oraz turnieje. Młodsi uczestnicy zajęć wybierali najczęściej zajęcia plastyczne, techniczne, podczas których uczestnicy za pomocą farb witrażowych tworzyli kolorowe obrazki. Oprócz tego każdy mógł również robić to, co najbardziej lubi - malować, rysować, lepić z ciastoliny i modeliny zwierzątka, grać w gry planszowe czy dawno zapomniane gry np. statki, państwa miasta. A także bawić się w gry integracyjne typu - gorące krzesła i inne zabawy. Młodsi i starsi uczestnicy zajęć próbowali swoich sił w rzucaniu do celu w rzutki czy rozbijanie kręgli.

Starsza młodzież preferowała rywalizację i brała udział w rozgrywkach turniejowych w bilard, tenis stołowy i piłkarzyki. Na zakończenie ferii odbył się wirtualny mecz w piłkę nożną „FIFA 2018” pomiędzy gimnazjalistami, a licealistami. Podczas meczu wszyscy wyśmienicie się bawili oraz uczyli, że większą sztuką jest znieść porażkę z uśmiechem na ustach niż ciągle wygrywać. Myślę, że każdy podczas naszych spotkań nie nudził się i miło spędził czas ferii wśród kolegów i przyjaciół.

Elżbieta Stachura

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności