Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej

Dodano: 22.02.2019
A A A
Ferie już za nami. Dzieci z Szebni i okolicznych wsi mogły spędzić ten czas na warsztatach  pt.: „Książkowo i kolorowo” odbywających się w Bibliotece w Szebniach. Pierwsze zajęcia z racji tego, że zbliżało się Święto Zakochanych, poświęcone były uczuciom. Dzieci wraz z prowadzącymi rozmawiały o miłości, przyjaźni i przywiązaniu. Następnie wsłuchały bajki pt.: „ O Wilku, który chciał się zakochać”. Była to bardzo zabawna historia o tym, że znalezienie swojej miłości wcale nie jest takie proste. Na zakończenie każdy z uczestników miał okazję wykonać papierowe kwiaty w kształcie serca dla bliskich mu osób.

Kolejne zajęcia były pewnego rodzaju „podróżą po Polsce”, a to za sprawą  teatrzyku kamishibai i  Bajce o Wiśle autorstwa Magdaleny Zarębskiej. Była to ekscytująca i żywiołowa podróż z nurtem rzeki. Ta nowoczesna bajka ukazała bieg rzeki Wisły od jej źródeł do ujścia, a nawet dalej, widziany oczami dwóch niezwykłych podróżniczek. Po wysłuchaniu bajki, wspólnie dzięki wyobraźni i folii  malarskiej przenieśliśmy się nad brzeg Wisły, gdzie mogliśmy popływać i ponurkować.  Uczestnicy z talerzyków papierowych mieli okazję stworzyć kolorowe rybki, które później wylądowały w naszej rzece.

Warsztaty poprowadziły Bibliotekarki oraz Instruktorka ze Świetlicy w Szebniach. Dzięki pani Radnej wsi Szebnie oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Szebniach, po warsztatach czekał na uczestników ciepły posiłek. Za co serdecznie dziękujemy.

Zajęcia odbyły się 12 i 15 lutego w Bibliotece w Szebniach.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności