Dzień Strażaka w Gminie Jasło

Dodano: 17.05.2019
A A A
Co roku, 4 maja w dzień Świętego Floriana swoje święto obchodzą strażacy. W Gminie Jasło tegoroczne uroczystości związane z Dniem Strażaka odbyły się 11 maja w Bierówce. Obchody te rozpoczęły się od zbiórki oddziałów strażackich Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Jasło oraz druhów i druhen Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy OSP w Warzycach i Osobnicy. Po uformowaniu szyku, strażacy przemaszerowali do Kościoła pw. Matki Bożej Królowej Pokoju w Bierówce, gdzie odbyła się Msza Św. w ich intencji, celebrowana przez kapelana gminnego strażaków Ks. Wacława Rybkę.

Podczas uroczystości obecni byli: Wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś, Z-ca Wójta Gminy Jasło Henryk Motkowicz, Wicestarosta Jasielski Stanisław Pankiewicz, Radni i Sołtysi Gminy Jasło. Wójt Gminy Jasło podziękował strażakom za pracę na rzecz służby bliźniemu i wręczył odznaki Świętego Floriana Mazovia oraz grawertony gratulacyjne.

Odznaki otrzymali: Józef Dziedzic, Adam Rozmus, Kazimierz Janiga, Stanisław Hap, Tadeusz Kosztyła oraz Jerzy Sanokowski, natomiast grawertony zostały przekazane dla OSP w Chrząstówce za zajecie w plebiscycie GC „Nowiny” I miejsca w kategorii Najpopularniejsza Jednostka OSP w Powiecie Jasielskim i VI miejsca w kategorii Jednostka OSP Roku na Podkarpaciu oraz dla Pana Jerzego Urbanika za zajecie w tym samym plebiscycie I miejsca w kategorii Najpopularniejszy Strażak OSP w Powiecie Jasielskim oraz III miejsca w kategorii Strażak OSP Roku na Podkarpaciu.

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności