Dzień Przedszkolaka w Szkole Podstawowej w Trzcinicy

Dodano: 26.09.2018
A A A
 
20 września uchwałą sejmu podjętą w  2013 roku obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Święto ma na celu popularyzację wychowania przedszkolnego i podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych - pani Ewa Stopa i pani Danuta Niemiec - postarały się dostarczyć swoim podopiecznym mnóstwo radości i rozrywki. Na spotkanie z dziećmi została zaproszona Ciotka Kropka, która  organizowała różne zabawy, pląsy i konkursy. Można było potańczyć do znanych przebojów muzyki rozrywkowej,  powtarzając śmieszne ruchy prowadzącej. Niektórzy improwizowali taniec, mając za partnera ........ miotłę. W innej zabawie przedszkolaki zamieniały się w czarodziejską skrzynkę, by po chwili wypuścić z niej jakieś zwierzątko czyli wcielić się w nie i naśladować jego ruchy. Najwięcej emocji wzbudziło łowienie na wędkę rybek z jeziora. I tutaj należało się popisać nie lada zręcznością, żeby na drewniany patyk nawlec pętelkę wstążeczki, do której była przywiązana rybka. Ciotka Kropka obdarowała dzieci balonikami, wyginając je i skręcając w różne kształty. Zabawa była bardzo udana i myślimy, że przedszkolaki będą z przyjemnością wspominać ten dzień.

SP w Trzcinicy

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności