Dzień otwarty w Szkole Podstawowej w Opaciu

Dodano: 28.05.2019
A A A
W sobotę 18 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Opaciu odbył się DZIEŃ OTWARTY dla przedszkolaków i pierwszoklasistów, którzy od września podejmą naukę w tej szkole. Dzieci oraz ich rodzice mogli zapoznać się ze szkołą, jej ofertą edukacyjną, a także z nauczycielami.

Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane różnorodne zajęcia z myślą o najmłodszych uczestnikach. Na początku zorganizowano zabawy integracyjne, w których brali udział również rodzice. Następnie wszyscy z zachwytem podziwiali eksperymenty chemiczne w wykonaniu starszych kolegów. Przyszli uczniowie mieli okazję widzieć „wybuch wulkanu”, tęczę powstałą z kolorowych cukierków oraz maszynę do zgniatania plastiku wymyśloną i wykonaną przez uczniów. Zobaczyli, jak można samodzielnie wykonać mydło. Potem dzieci konstruowały robota na zajęciach z programowania. Wszyscy brali również udział w zabawach językiem angielskim, w czasie których poznawali słówka związane z wiosną. Poza tym dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych i gimnastycznych.

Na zakończenie wizyty mali goście dostali słodkie co nieco i drobne prezenciki. Te zajęcia dostarczyły dzieciom wielu wrażeń i radości oraz sprawiły, że uśmiech nie znikał z ich twarzy. Mamy nadzieję, że we wrześniu przyjdą pełne zapału zarówno do nauki, pracy, jak i dobrej zabawy.

SP w Opaciu

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności