Dyktando patriotyczne

Dodano: 06.05.2019
A A A
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Warzyce we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach Filia w Warzycach oraz z Polonistkami ze Szkoły Podstawowej w Warzycach zorganizowali Dyktando Patriotyczne 28 kwietnia 2019 roku. Dyktando zostało objęte Patronatem Wójta Gminy Jasło.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych w osobnych salach. Młodsi uczestnicy, uczniowie klas IV-VI otrzymali teksty z lukami do uzupełnienia wyrazów,  natomiast starsza grupa wiekowa czyli uczniowie klas VII-VIII, III gimnazjum oraz dorośli musieli sami pisać tekst dyktowany przez Panią Lidię Witkowską.
Łącznie w zmaganiach brało udział blisko 50 osób.

Nagrody dla uczestników konkursu ufundowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Warzyce, Gmina Jasło, LKS Warzyce, Spółdzielnia Fabryka Marzeń. Wśród nagród były Flagi Rzeczypospolitej Polskiej z Kancelarii Premiera, książki, gadżety, filmy oraz ręcznie wykonane porcelanowe filiżanki.
Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety od Stowarzyszenia i LKS Warzyce.

W czasie kiedy sprawdzane były prace przez panie polonistki: Lidię Witkowską, Danutę Świszcz oraz Teresę Świszcz, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach odtworzyła film "Akcja Pensjonat", który doskonale wpisywał się w tematykę patriotyczną tego spotkania.

Pani Lidia Witkowska podsumowując poprawiane dyktando,  podkreślała wysoki poziom umiejętności  osób z zakresu ortografii.  Gratulowała osobom, które postanowiły się sprawdzić, zarówno młodzieży jak i dorosłym. Największą pułapką tekstu, który pisali uczestnicy dyktanda okazały się duże litery w takich nazwach jak: "Konstytucja 3 maja", "Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej".

Mariusz Augustynek - Radny Wsi Warzyce, a zarazem Prezes Zarządu Stowarzyszenia -  dziękował wszystkim uczestnikom za udział w pierwszym dyktandzie. Podkreślił, że nie spodziewał się tak dużego zainteresowania i że jest to jedna z wielu nowych inicjatyw Warzyckiego Stowarzyszenia, która na stałe wpisze się w tradycję Wsi. Była to rewelacyjna okazja do integracji pokoleniowej i dobrej zabawy.

W kategorii dzieci:

I. Martyna Cholewiak
II. Patrycja Ignarska
II. Igor Gacek
II. Filip Dubiel

W kategorii dorosłych:

I.Daniel Biedroń
II. Marlena Placek
III. Natalia Kuchta

Wszystkim Uczestnikom Serdecznie Gratulujemy.

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności