Dożynki Gminne Gorajowice 2016

Dodano: 23.08.2016
A A A
 
Tradycyjnie rolnicze święto plonów rozpoczęto  Mszą Świętą w intencji rolników -  na placu przy  Kaplicy pw. Matki Bożej Królowej Polski  (parafia pw. Chrystusa Króla w Jaśle).

Po nabożeństwie, przy muzyce ludowej w wykonaniu Kapeli Ludowej Trzcinicoki,  na stadion sportowy w Gorajowicach przejechał barwny korowód dożynkowy. 12 delegacji zaprezentowało piękne i kolorowe wieńce dożynkowe.

Starostami tegorocznych dożynek byli Maria Pawłowska i Tadeusz Zięba z Gorajowic.

Po uroczystej ceremonii podzielenia chleba na scenie zaprezentowali się m.in.: Orkiestra Dęta działająca przy GOK w Jaśle,  Chór Cecylianum z Osobnicy oraz grupa mandolinistów „Leśne Kwiaty” z Drohobycza na Ukrainie.

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności