Dostali medale za 50 lat małżeństwa

Dodano: 24.11.2016
A A A
W środę 23 listopada 2016 r.  r. w Domu Ludowym w Łaskach odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie  parom z terenu gminy Jasło.


Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest wyrazem uznania  dla małżonków, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 roku o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach. – powiedziała Anna Witalis kierownik USC Gminy Jasło.

Medale w imieniu prezydenta RP wręczył Stanisław Pankiewicz wójt gminy Jasło a Piotr Wanat radny  z Łask, Marian Jarecki sołtys i Joanna Duć - Acela dyrektor GOK złożyli serdeczne gratulacje i życzenia.

Oprócz uroczystości wręczenia medali, listów gratulacyjnych,  kwiatów i upominków  nie zabrakło także wspólnego toastu i poczęstunku. Uroczystość uświetnił występ Kapeli Ludowej Trzcinicoki.

 
Złote Gody świętowali:

 
Kazimiera i Edward Górski, Zofia i Jan Bielamowicz, Władysława i Zdzisław Konieczny, Zofia i Ludwik Czajka, Zofia i Adam Bożek, Zofia i Mieczysław Strugała, Alicja i Józef Rączka,  Stanisława i Józef Piękoś, Zofia i Zdzisław Setlak, Klara i Jan Stec, Janina i Czesław Pyznar, Maria i Jan Baradziej, Maria i Marian Bachta, Barbara i Eugeniusz Jagielski, Zofia i Stanisław Wojdyła, Maria i Stanisław Panek, Zbigniewa i Jan Skiba,  Anna i Ryszard Spólnik,  Maria i Czesław Liszka, Wanda i Tadeusz Skórski, Krystyna i Stanisław Potrawski.

Szanownym Jubilatom gratulując tak pięknego Jubileuszu małżeństwa  życzymy zdrowia, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia.

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności