Delegacja z gminy Jasło na dożynkach powiatowych w Nienaszowie

Dodano: 18.08.2019
A A A
W dożynkach powiatowych, które odbyły się 18 sierpnia br. w Nienaszowie udział wzięła delegacja z gminy Jasło. Swój wieniec dożynkowy zaprezentowała miejscowość Warzyce z sołtysem Edwardem Owsiakiem na czele. Wieniec przedstawia z jednej strony wizerunek Matki Boskiej Bolesnej z XV wieku, natomiast z drugiej strony Matkę Boską Bolesną z XVII wieku. Ciekawostką jest to, że podczas renowacji XVII - wiecznego obrazu został odkryty pod spodem XV - wieczny obraz. Oba obrazy zostały odnowione do pierwotnych postaci. Wieniec wykonano ze zbóż pszenicy i owsa. Ozdobiono go kwiatami: nagietka, zatrwianu tatarskiego, mieczyka oraz ziołami mięty, bylicy, rumianku i kaliny koralowej. Twórcą była Rada Sołecka wraz z Panią Zofią Gałuszką.

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności