Czytam. Lubię to!

Dodano: 03.04.2019
A A A
Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania w domkach wolnego dostępu ustawionych w miejscowościach: w Gorajowicach, Kowalowach, Łaskach, Niepli i Żółkowie. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by czytelnik mógł je przeczytać i później także pozostawić książki dla innych użytkowników.

Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie.

W tej podróży  ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami  na półkach, stają się ogólnodostępne. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują.

Kolejny raz pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach wymienili książki w 5 bookcrossingach, uzupełniając domki w literaturę piękną oraz bajki dla najmłodszych czytelników. Każdy mieszkaniec swobodnie może do takiej biblioteczki podejść i wziąć interesującą go literaturę lub zostawić dla innych osób własne książki i poradniki.

Wymiana książek była możliwa dzięki przekazaniu GBP przez mieszkańca Szebni ponad stu wydawnictw za co serdecznie mu dziękujemy.

Zapraszamy do korzystania z pozostawionych w bookcrossingach książek.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności