Cześć, jestem Photon i mieszkam w Bibliotece!

Dodano: 04.04.2019
A A A
Programowanie -  co to jest i na czym polega? Na to pytanie mogli odpowiedzieć uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niepli. Nauka kodowania, czyli tak zwanego języka robotów, stała się już w niektórych szkołach częścią programów lekcyjnych. Photon, jest robotem, który już prawie od roku gości w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach. To robot edukacyjny, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat technologii, rozwijanie ich kreatywności i zdolności logicznego myślenia oraz nauczanie podstaw programowania.

Dzieci na warsztatach przeprowadzonych przez bibliotekarki, miały okazję bliżej poznać tego niezwykłego robota. Nauczyły go reagować na światło, dotyk oraz na dźwięk. Poprzez różne ćwiczenia, pokazały również Photonowi jak się poruszać i obracać na specjalnie przeznaczonej do tego macie.

Lekcja edukacyjna odbyła się 3 kwietnia br., w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Niepli. W dwóch spotkaniach prowadzonych przez bibliotekarki z Biblioteki w Szebniach wzięły udział klasy od 2 do 5.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności