Ćwiczenia jednostek OSP z terenu Gminy Jasło

Dodano: 06.10.2016
A A A
W dniu 1.10.2016 r. o godzinie 10.00 rozpoczęły się ćwiczenia jednostek OSP Gminy Jasło pod dowództwem komendanta gminnego Mateusza Błasika. Ćwiczenia rozpoczęły się odprawą w miejscu koncentracji, na który stawili się ochotnicy z 9 jednostek OSP naszej gminy.  

Głównym zadaniem ćwiczeń było dostarczanie wody na znaczne odległości. Część jednostek dowoziła wodę, pozostali przepompowywali i przetłaczali. Scenariusz przewidywał kilka epizodów: gaszenie palących się nieużytków rolnych, gaszenie i ewakuacja osób z zabudowań gospodarczych oraz udzielenie pomocy poszkodowanemu  motocykliście. 

Po zakończonych działaniach strażacy udali się do remizy w Zimnej Wodzie, gdzie nastąpiło podsumowanie ćwiczeń. Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz dziękował ochotnikom za ich zaangażowanie i poświęcanie swego wolnego czasu na szkolenia i ćwiczenia. Również wysoko ocenił ćwiczenia Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Bogdan Ziemba, który mówił o zacierających się różnicach między ochotnikami a strażakami zawodowymi. Zauważył, że dzisiaj nie ma już różnicy w wyposażeniu, a i wyszkolenie ochotników jest równie dobre jak zawodowców. Na koniec głos zabrał Prezes Zarządu Gminnego OSP dh Tomasz Socha, który podziękował wszystkim strażakom za udział w ćwiczeniach.

L. Śliwa

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności