Co to za Cudaczka?

Dodano: 08.04.2019
A A A
Biblioteka wypełniła się głośnym śmiechem dzieci, który było słychać nawet poza jej murami. Tę wyśmienitą zabawę, pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji, zapewniły dzieciom aktorki z teatru  „Krak – Art”. Wystawiły one sztukę pt. "Kaczka - cudaczka".  Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły historię Kaczki i chętnie brały udział we wszystkich zabawach proponowanych przez aktorki.

Przedstawienie to było oparte na wierszu Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”, który znają prawie wszyscy. Bohaterka opowieści to niezwykła Kaczka – Cudaczka. Do szopa – pracza poszła w sprawie wyprania piórek. Papugę – fryzjerkę odwiedziła po to, aby zmienić sobie fryzurę, a Sowę Mądrą Głowę odwiedziła w aptece, bo chciała kupić trochę mięty. Wreszcie w swojej wędrówce trafia do gabinetu lekarskiego, gdzie porad udzielił jej doktor – Zając Poziomka. Lekarz proponuje kaczce, żeby postarała się być sobą, bo to najlepsza metoda na dobre samopoczucie.

Organizatorem spotkania z teatrem, które odbyło się 5 kwietnia br. była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s Szebniach, a udział w nim wzięły przedszkolaki z Ochronki w Szebniach oraz mali czytelnicy biblioteki.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności