CAŁY NASZ BABSKI ŚWIAT - WARSZTATY „LAS W SZKLE”

Dodano: 13.03.2018
A A A
 
W poniedziałek 5 marca w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy odbyło się spotkanie z cyklu: „Cały nasz babski świat”. Tym razem tematem były, niezwykle popularne w ostatnim czasie  „Lasy w szkle”.

Warsztaty poprowadziła Pani N. Brągiel z pracowni florystycznej Nat Kwiaty, która podzieliła się z uczestniczkami swoją wiedzą i doświadczeniem w tworzeniu tych urokliwych dekoracji. Taki  Las w szkle to niezależny ekosystem, doskonały pomysł na prezent i kreatywne spędzanie wolnego czasu. Powstałe kompozycje  są doskonałą  alternatywą roślinnych aranżacji we wnętrzach.

O tym jak zrobić taki ogród w słoiku,  jakie naczynie wybrać, co nasypać na dno i jak pielęgnować taką roślinną kompozycję dowiedziały się uczestniczki, które zainspirowane pomysłami florystki, mogły wykonać swoją dekorację.

Warsztaty okazały się doskonałym spotkaniem nie tylko dla miłośniczek natury, ale także dla Pań,  które lubią otaczać się pięknymi rzeczami, dla wszystkich odkrywców lubiących podglądać naturę oraz  tych lubiących iść z duchem czasu.

W otoczeniu książek, a przede wszystkim doskonałej fachowej literatury z zakresu ogrodnictwa i botaniki, w bibliotece powstały aranżacje inspirowane lasem, naturą i przyrodą, które wcześniej niejedna z nas widziała w książkach i czasopismach ogrodniczych.

A. Jeleń
 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności