Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z policjantem w Żółkowie

Dodano: 21.09.2015
A A A
Gminny Ośrodek Kultury od kilku już lat organizuje wraz rozpoczęciem roku szkolnego cykliczne spotkania w placówkach świetlic wiejskich mających na celu przypomnienie zagadnienia związanego z bezpiecznym poruszaniem się uczniów w drodze do szkoły.
Gminny Ośrodek Kultury od kilku już lat organizuje wraz rozpoczęciem roku szkolnego cykliczne spotkania w placówkach świetlic wiejskich mających na celu przypomnienie zagadnienia  związanego z bezpiecznym poruszaniem się uczniów w drodze do szkoły.

W tym roku spotkanie miało miejsce  18 września w świetlicy w Żółkowie, z zaproszenia do udziału w imprezie skorzystały także placówki z Łask i Niegłowic.

Akcja miała na celu przypomnienie dzieciom właściwych nawyków bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Aby spotkanie miało profesjonalny i merytoryczny przebieg na zaproszenie GOK przybyła pani młodsza aspirant Joanna Garbacik /pracownik Komendy Powiatowej Policji w Jaśle/, która w bardzo ciekawy i zajmujący sposób przybliżyła i przypomniała uczestnikom  nie tylko o odpowiednim zachowaniu w drodze do szkoły, ale również w domu, placu zabaw itp.  Oraz o innych zagrożeniach  np. spotkaniu z groźnym psem lub obcą osobą która ew. proponuje podwiezienie do domu, lub oferuje atrakcyjny sprzęt elektroniczny.

Najlepszym sposobem na naukę jest zabawa. I tak 15 uczestników z 3 świetlic wzięło udział  w quizie pt; ,,Kiedy wezwać policjanta’’- w tym teście dzieci miały wskazać, czy w każdym z wymienionych przypadków wezwanie policji jest uzasadnione, czy też należy wezwać inne służby lub wystarczy powiadomić dorosłych. Były również zagadki dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze, zabawa w ,,prawdę czy fałsz’’- mająca na celu wyzwolenie w  uczestnikach refleksu i umiejętności szybkiego podejmowania decyzji. Nad prawidłowością odpowiedzi i zachowań cały czas czuwał nasz Gość z policji.

W spotkaniu wzięło łącznie udział 23 osoby. 15 uczestników biorących udział w konkursie otrzymało ufundowane przez GOK drobne nagrody w postaci  przyborów szkolnych. Wszyscy  zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami  oraz breloczkami i opaskami odblaskowymi ufundowanymi przez prywatnego darczyńcę.  Pani  aspirant otrzymała od uczestników podziękowanie i drobny upominek wykonany z papierowych karteczek w technice origami  zrobiony wcześniej na zajęciach w świetlicy. Po intelektualnym wysiłku uczestnicy i goście zostali poczęstowani ciastem i sokami.

Mamy nadzieję, że to spotkanie pozostawiło trwałe doświadczenie wśród uczestników i przyczyni się do ich bezpieczeństwa.

Dziękujemy panu Komendantowi Policji za oddelegowanie pani aspirant Joanny Garbacik do poprowadzenia zajęć, co znacznie przyczyniło się do powagi  i profesjonalizmu podczas spotkania.

Składam również podziękowanie  koleżankom ze świetlic w Łaskach i Niegłowicach za pomoc przy realizacji spotkania, oraz  prywatnemu darczyńcy za ufundowanie ,,odblasków’’.Jolanta Pawluś

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności