Bardzo wysokie wyniki egzaminu ósmoklasisty w szkołach prowadzonych przez Gminę Jasło

Dodano: 09.07.2019
A A A
W dniach od 15 do 17 kwietnia br. 116 tegorocznych absolwentów szkół podstawowych z Gminy Jasło, przystąpiło do egzaminu ósmoklasisty.  Egzamin ten jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Egzamin przeprowadzany jest w formie pisemnej. Każdy ósmoklasista zdawał egzamin z trzech przedmiotów tj.

1) z języka polskiego
2) z matematyki
3) z języka angielskiego.
 
Jak wynika z informacji podanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie, uczniowie szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jasło osiągnęli w tym roku najlepsze wyniki w powiecie jasielskim z zakresu języka polskiego i matematyki, a w przypadku egzaminu z języka angielskiego zajęli drugie miejsce w powiecie, ustępując miejsca tylko o jeden punkt procentowy ósmoklasistom ze szkół prowadzonych przez Miasto Jasło.

Z języka polskiego uczniowie Gminy Jasło uzyskali średni wynik wynoszący 72%, który jest nie tylko najlepszym wynikiem w powiecie jasielskim, ale także drugim co do wielkości wynikiem osiągniętym w województwie podkarpackim. Najwyższy wynik z egzaminu z języka polskiego osiągnęli uczniowie z miasta Leżajsk (75%).

Wyniki egzaminu z matematyki i języka angielskiego uzyskane przez uczniów na terenie Gminy Jasło są w skali województwa podkarpackiego również bardzo wysokie.  

Ilość punktów zdobytych przez poszczególnych uczniów zdających egzamin ósmoklasisty jest jednym z decydujących kryteriów branych pod uwagę przy naborze do szkół średnich. Można zatem przypuszczać, że tegoroczni absolwenci klas ósmych z terenu Gminy Jasło bez problemów dostaną się do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych. 
 
 
Szczegółowe wyniki egzaminu ósmoklasisty można znaleźć na stronie internetowej www.oke.krakow.pl


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności