Warsztaty w Bierówce

Dodano: 02.04.2015
A A A
Kultywując piękną i starą tradycję wykonywania ozdób świątecznych świetlica w Bierówce zorganizowała dla dzieci warsztaty wielkanocne.
 
Ważnym elementem polskiej tradycji jest malowanie, kraszenie i skrobanie jajek zwanych pisanką lub kraszanką. Kultywując tę piękną i starą tradycję świetlica w Bierówce zorganizowała dla dzieci warsztaty wielkanocne, podczas których wykonywano ozdoby  świąteczne.
Program warsztatów obejmował artystyczne zdobienie jajek styropianowych a także warsztaty kulinarne. Oprócz warsztatów rękodzielniczych i kulinarnych , spotkaliśmy się na wspólnych warsztatach z uczestnikami świetlicy w Szebniach , podczas których wykonano kwiatki z opakowań po jajkach. Spotkaniu towarzyszyły rozmowy na temat tradycji  jakie panują w naszym regionie podczas Wielkanocy . Dzieci chętnie wzięły udział w zajęciach , dzięki czemu mogły stworzyć  własnoręcznie dekoracje świąteczne.
J.OszajcaCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności