Ferie na wesoło

Dodano: 25.02.2015
A A A
Tegoroczne ferie zimowe w świetlicy wiejskiej w Bierówce i Zimnej Wodzie przebiegły pod hasłem ,,Ferie na wesoło’’.

Tegoroczne ferie zimowe w świetlicy wiejskiej w Bierówce i Zimnej Wodzie przebiegły pod hasłem ,,Ferie na wesoło’’.


Celem  zajęć było: propagowanie zdrowego stylu życia , zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży poprzez zorganizowanie  zajęć plastycznych, konkursów  sprawnościowych, wspólnej zabawy przy muzyce. Te działania miały na celu pokazanie dzieciom alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.


W czwartek 12.02.2015r. w Zimnej Wodzie i w piątek 13.02.2015r. w Bierówce odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego po hasłem „Wiem - nie biorę”.  W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum  w liczbie 17 osób. Uczestnicy warsztatów wzięli udział również w pogadance na temat zgubnych skutków picia alkoholu, palenia papierosów czy też sięgania po narkotyki. Pogadankę na w/w temat prowadziła mł. asp. Joanna Garbacik z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KPP w Jaśle. Uczestnicy obejrzeli również film pt.,,Nie zamykaj oczu – piłem, brałem’’, który pokazuje jak w asertywny sposób mówić o swoich zainteresowaniach i wyznawanych wartościach, jak również o swoich problemach, jak stanowczo i bez kompleksów odmawiać tego, czego nie chcemy robić.Na zakończenie ferii zimowych odbyły się zabawy choinkowe zorganizowane przez Radnego wsi pana  Józefa Dziedzica oraz instruktorów świetlic. Ogółem w zajęciach wzięło udział 101 osób.

J.Oszajca, M.Filip                      Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności