Warsztaty plastyczne upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości

Dodano: 13.11.2014
A A A
Dnia 7.11.2014r. w świetlicy wiejskiej w Bierówce odbyły się warsztaty plastyczne, których celem było upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r. po123 latach zaborów.
„Całem mem sercem, duszą niewinną,
Kocham te świętą ziemię rodzinną,
Na której moja kołyska stała,
I której dawna karmi się chwała.
Kocham te barwne kwiaty na łące,
Kocham te łany kłosem szumiące,
Które mię żywią, które mię stroją,
I które zdobią Ojczyznę moją .
Kocham te góry, lasy i gaje,
Potężne rzeki, ciche ruczaje;
Bo w tych potokach, w wodzie u zdroja,
Ty się przeglądasz Ojczyzno moja,
Krwią użyźniona, we łzach skąpana,
Tak dla nas droga i tak kochana!

    / Władysław Bełza/

Dnia 7.11.2014r. w świetlicy wiejskiej w Bierówce odbyły się warsztaty plastyczne, których celem było upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r. po123 latach zaborów.Uczestnicy wykonali symbole narodowe w postaci biało-czerwonej flagi, na której widnieje biały orzeł w koronie.Spotkaniu towarzyszyły rozmowy o patriotyzmie, co oznacza to słowo dla nas w dzisiejszych czasach. Biorący udział w warsztatach  zgodzili się z tym, że patriotyzm, to miłość do Ojczyzny, która przejawia się miłością do ludzi, kultury, historii, religii oraz obyczajów w których wzrastamy.W zajęciach  uczestniczyły dzieci z Bierówki i Szebni.

J. OszajcaCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności