Warsztaty wypieku chleba

Dodano: 09.01.2014
A A A
W ramach projektu pt. "Powrót do przeszłości - reaktywacja zanikających zawodów i tradycji z regionu jasielskiego" Gminny Ośrodek Kultury z Jaśle zorganizował w dniach 19 i 20 listopad w świetlicy z Niepli oraz 26 i 27 listopad w Świetlicy w Kowalowach warsztaty nauki pieczenia chleba.
W ramach projektu  pt. "Powrót do przeszłości-reaktywacja zanikających zawodów i tradycji z regionu jasielskiego" dofinansowanego z  Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/ Tradycyjnego/ Ekologicznego -   Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy  pn "Alpejsko - Karpacki Most Współpracy" Działanie 5 Fundusze Grantowe, Gminny Ośrodek Kultury z Jaśle zorganizował w dniach 19 i 20 listopad w świetlicy z Niepli oraz 26 i 27 listopad w Świetlicy w Kowalowach warsztaty nauki pieczenia chleba.

W zajęciach wzięły udział dzieci i młodzież z okolicznych świetlic z Szebni, Chrząstówki, Wolicy i Gorajowic. Pierwszego dnia  uczestnicy  poznali tajniki pieczenia domowego chleba z czterech rodzajów mąki  orkiszowej, żytniej, razowej i pszennej. Wykonanie tego nielada wyzwania przyniosło wszystkim wiele satysfakcji i radości.


Dla uczestników zajęć zostały przygotowany także poczęstunek, wszyscy mieli również okazję skosztować gotowego już chleba, podanego z masłem czosnkowym i smalcem wykonanym zgodnie ze staropolską recepturą. Drugiego dnia dzieci miały okazję nauczyć się jak wykonywać rogaliki drożdżowe co dawało możliwość do wspaniałej zabawy.  Warsztaty były doskonałą okazją zarówno do sprawdzenia swoich zdolności kulinarnych jak również  do miłego  i pożytecznego spędzenia wolnego czasu.

GOK Jasło

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi
krajami członkowskimi Unii Europejskiej
                   
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności