Nasi wspaniali sąsiedzi – ferie 2013

Dodano: 25.02.2013
A A A
Od 11 lutego w Filii GBP oraz świetlicy GOK w Osobnicy trwały zajęcia, które miały na celu zapewnienie aktywnego wypoczynku dzieciom i młodzieży.

                                
Od 11 lutego w Filii GBP oraz świetlicy GOK w Osobnicy trwały zajęcia, które miały na celu zapewnienie aktywnego wypoczynku dzieciom i młodzieży. Zajęcia były realizowane dzięki dotacji Fundacji Wspomagania Wsi w ramach projektu pt. „Nasi wspaniali sąsiedzi”, realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Osobnicy przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Jaśle – Filią w Osobnicy oraz GOK w Jaśle – Świetlicą w Osobnicy.12.02.2013 uczestnicy ferii mieli możliwość spotkania się z panem Danielem Korczykowskim – poetą pochodzącym z sąsiedniej miejscowości. W czasie popołudnia z poezją dzieci i młodzież zapoznały się z ciekawą twórczością poety, mogły także wspólnie uczestniczyć w jego programie artystycznym.W kolejnym dniu poznaliśmy nową metodę zdobienia pisanek wielkanocnych. Zajęcia poprowadziła p. Czesława Klocek. Środa była dniem wyjazdu do teatru W. Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”.W ostatnim dniu tygodnia dzieci mogły tworzyć własnoręcznie różnego rodzaju postacie i figurki z masy solnej. Prace te odbywały się pod czujnym okiem p. Agnieszki Florko, która zapoznała uczestników z techniką wykonania poszczególnych elementów i łączenia ich w całość.

Dzięki paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Osobnicy uczestnicy warsztatów każdego dnia otrzymują ciepły posiłek.

M. Domagała
J. Wierdak


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności